Stomatologia dziecięca bez bólu i lęku (sedacja)

 

Dla dużej grupy pacjentów, szczególnie dzieci, wizyta w gabinecie stomatologicznym może łączyć się z poczuciem stresu i lęku. W niektórych osób przybiera ono formę paraliżującego strachu zwanego dentofobią. Często osoby takie krążą od gabinetu do gabinetu ale nikt nie jest w stanie im pomóc. Gaz rozweselający jest Naszą odpowiedzią na problemy tych Pacjentów. Odczucia podczas wdychania gazu rozweselającego to głębokie odprężenie, euforia oraz poczucie oderwania od rzeczywistości. Tak przyjemne wrażenia sprawiają, iż Pacjent nie zwraca uwagi na wykonywany w międzyczasie zabieg. Dodatkowo gaz rozweselający zwiększa odporność na ból.

 

Stan tak głębokiego odprężenia ( dzieci opowiadają, że były w bajce, na wycieczce lub latały w chmurach ) uzyskiwany jest w czasie wdychania przez maseczkę, umieszczoną na nosie, mieszaniny podtlenku azotu i tlenu. Pacjent jednocześnie zachowuje świadomość i możliwość komunikacji.

 

stomatologia dziecięca Pszczyna
Zabiegi stomatologii dziecięcej w Pszczynie

 

Gaz rozweselający polecany jest zarówno u dzieci jak i u dorosłych w sytuacjach silnego lęku przed leczeniem, przed ukłuciem, przy odruchach wymiotnych, nadpobudliwości nerwowej. Idealny w takich stanach chorobowych jak : astma, padaczka, nadciśnienie krwi i hemofilia. W naszej praktyce stosujemy gaz rozweselający w każdym rodzaju leczenia stomatologicznego.

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności