Myobrace®

Wydaje się, że obecnie u większości naszych dzieci powstają stłoczenia zębów, a ich szczęki rozwijają się w sposób nieprawidłowy. Choć symptomy powyższych nieprawidłowości mogą być widoczne już w wieku 3 lat, dentyści zazwyczaj zalecają, by poczekać aż dziecko będzie starsze i będzie mogło nosić aparat stały (wtedy możliwe są też ew. ekstrakcje). Ponieważ leczenie aparatem stałym to skuteczna metoda mechanicznego prostowania zębów, większość rodziców - nie znając alternatywnych metod - akceptuje zalecenia profesjonalisty i wstrzymuje się z rozpoczęciem leczenia dopóki dziecko nie osiągnie wieku 12-14 lat. Wszyscy wiemy, że podejście takie nie rozwiązuje problemu na stałe, a po zdjęciu aparatu, zwłaszcza gdy dziecko nie będzie nosiło retainera, niemal na pewno stłoczenie zębów powróci.

 

Stłoczenie zębów

Stłoczenie zębów nie powstaje bez powodu, jest ono objawem, jak również sygnałem ostrzegawczym, że szczęka i twarz dziecka nie rozwijają się prawidłowo. Ponad ćwierć wieku szczegółowych badan pozwoliło firmie Myofunctional Research Co. (MRC) odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak wiele dzieci ma stłoczone zęby. Otóż, głównymi winowajcami stłoczenia zębów są dysfunkcje w obrębie jamy ustnej, takie jak oddychanie przez usta i nieprawidłowe przełykanie, w połączeniu z siłami wyzwalanymi przez język, policzki i wargi. Aby zapobiec pojawieniu się poważniejszych problemów w późniejszym wieku, te dysfunkcje mogą i powinny być leczone tak szybko, jak to możliwe. Wczesna interwencja pozwala też uzyskać wyniki, których nie da się osiągnąć po tym, jak zakończy się wzrost twarzy i szczęki.

 

Mając na uwadze wspomniane wyniki badań, podchodzimy do leczenia ortodontycznego w inny sposób. Supernowoczesne aparaty Myobrace® firmy MRC pozwalają na korektę nieprawidłowych nawyków u rosnących dzieci oraz poprawiają rozwój jamy ustnej i twarzy. Oznacza to, że problemy ortodontyczne mogą być rozwiązane znacznie wcześniej, niż w tradycyjnych strategiach leczenia i najczęściej bez konieczności stosowania aparatów stałych, czy leczenia z ekstrakcjami. System Myobrace® pozwala też dzieciom rozwijać się zgodnie z ich potencjałem genetycznym.

 

Najważniejsza różnica w pracy naszej firmy polega na tym, że staramy się rozwiązywać problemy ortodontyczne używając tych innowacyjnych aparatów zamiast zamków i zachęcamy do wczesnego rozpoczęcia leczenia. Tradycyjna ortodoncja ukierunkowana jest na przemieszczanie zębów, podczas gdy system leczniczy Myobrace® oparty jest na innej zasadzie. Poprawia on warunki w jamie ustnej przez eliminację dysfunkcji prowadzących do stłoczeń zębów. Osiągając taki efekt, uzyskujemy nie tylko prawidłowe ustawienie zębów ale też poprawiamy retencje.

 

Łatwość noszenia apartaów Myobrace®

Aparaty Myobrace® są łatwe w użyciu i powinny być noszone przez 1 godzinę każdego dnia (podczas codziennej zwyklej aktywności) oraz przez całą noc. Naszej klinice, podobnie jak rodzicom zależy na tym, by dzieci nie odczuwały nacisku czy bólu z powodu aparatu i dlatego promujemy tę metodę leczenia , skupiając się  na poprawie rozwoju twarzy. System Myobrace® wpływa na poprawę wyglądu całej twarzy, a będąc zabawą interaktywne leczenie zachęca dzieci do tego, by same korygowały niewłaściwe nawyki.

 

Leczenie bez potrzeby noszenia zamków jest teraz w zasięgu ręki. Więcej informacji o tym, odmiennym od tradycyjnych technik ortodontycznych, światowym trendzie w leczeniu można znaleźć pod adresem www.myoresearch.com Następny krok w kierunku leczenia to konsultacja obejmująca dziewięciopunktową ocenę rozwoju zębowego i kostnego pacjenta, przeprowadzana wraz z prezentacją edukacyjna.

 

 

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności