Aparaty metalowe

Metalowy aparat na zęby to klasyczny rodzaj stałego aparatu ortodontycznego i jest najczęściej stosowanym aparatem w ortodoncji. Aparaty stałe metalowecieszą się bardzo dużym powodzeniem u pacjentów, którzy pragną wyleczyć wadę zgryzu oraz krzywiznę zębów. Do zalet aparatu metalowego stałego można zaliczyć komfort pacjenta podczas jego noszenia oraz relatywnie niżą cenę od pozostałych aparatów. Aparaty stałe metalowe składają się z zamków metalowych, ligatur, łuków. Zamki metalowe mogą być w kolorze srebrnym, złotym oraz powlekane specjalną emalią dobraną do koloru zębów. Zamki metalowe są stosunkowo małe. Generalnie ujmując wielkość zamka zależy w głównej mierze od wielkości zęba.

 

Im większa jego korona, tym zameczek będzie wydawał się mniejszy. Na bardzo drobnych zębach nawet małe zamki będą kreowały efekt metalowego uśmiechu. Na zamki zakładane są tzw. ligatury (gumeczki),dzięki którym przywiązywany jest łuk po wprowadzeniu go do szczeliny zamka. Kolor gumek można sobie dobrać według własnych upodobań, w naszych gabinetach dostępna jest ich duża paleta kolorów. Jeśli pacjent/ka nie jest zdecydowany na kolor ligaturki, to zazwyczaj proponowany jest kolor srebrny, ponieważ przy metalowym aparacie jest on najmniej widoczny.

 

Aparaty metalowe wykonane są w bardzo wysokiej jakości materiałów i są całkowicie bezpieczne w używaniu. Nie powodują żadnych alergii oraz jeśli są dobrze założone nie wywołują podrażnień błon jamy ustnej.

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności