Aparaty ortodontyczne

W naszych gabinetach lekarz ortodonta przez rozpoczęciem leczenia zapoznaje się z pacjentem, przeprowadza wywiad by znaleźć przyczynę. Niezbędnym elementem wizyty jest również badanie jamy ustnej, jak i oglądanie twarzy pacjenta z przodu i z profilu w celu określenia rodzaju zaburzenia oraz stopnia zaawansowania wady ortodontycznej. Kolejnym podstawowym elementem wizyty jest pobranie wycisków szczęki i żuchwy, na podstawie których zostaną wykonane modele gipsowe odzwierciedlające sytuację panującą w jamie ustnej. Umożliwią one zaplanowanie odpowiedniego schematu leczenia.

 

Pierwszą wizytę u ortodonty należy traktować jako konsultację, gdyż lekarz informuje pacjenta/rodziców o charakterze wady oraz najczęstszym sposobie leczenie takiego zaburzenia. Są te jednak informacje wstępne, gdyż dokładny plan leczenia ortodonta może przedstawić dopiero po analizie modeli diagnostycznych (wykonanych na podstawie pobranego wycisku) oraz zdjęć rentgenowskich, jak pantomogram i zdjęcie celadometryczne (których wykonanie zleci). Dopiero zestawiając wszystkie informacje uzyskane na wizycie oraz wyniki analizy modeli i zdjęć ortodonta może ustalić metodę leczenia oraz zaplanować najlepszy moment na jego rozpoczęcie. U młodszych dzieci czasami warto poczekać do momentu skoku wzrostowego, gdyż leczenie zastosowane w tym momencie (w przypadku niektórych wad) będzie trwało znacznie krócej. O tym jednak decyduje tylko i wyłącznie ortodonta.

Aparaty stałe

Aparaty stałe ( czyli takie, które są na cały okres leczenia umieszczane w jamie ustnej i pacjent nie może ich wyjąć ). Aparat stały zaleca się dla młodzieży i dorosłym, do zębów stałych. Pozwala na korygowanie wad znacznie poważniejszych niż aparat ruchomy. Zbudowany jest z(...)

Invisalign

Invisalign jest przezroczystym aparatem prostującym zęby, dzięki któremu na Twojej twarzy zagości wymarzony piękny uśmiech. Wykorzystując zaawansowaną technologię obrazowania 3D, w metodzie Invisalign tworzony jest...

Aparaty ruchome

Aparaty ruchome ( takie, które pacjent sam zakłada i usuwa z jamy ustnej). Aparaty ruchome w zależności od zastosowanych sił działających na układ stomatognatyczny dzielimy na...