Implanty i chirurgia stomatologiczna

 

Nauka o wprowadzaniu implantów do żywego organizmu. Odbudowa uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, kilku etapowo. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność - nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce). Atrakcyjna jest relacja ceny leczenia do uzyskanych korzyści i alternatywnych możliwości. Współczesna implantologia zapewnia rozwiązania również dla tych osób, które jeszcze kilka lat temu nie były kwalifikowane do zabiegu osadzania wszczepów w dziąśle, ponieważ ich tkanka kostna szczęki była uszkodzona. Dzięki wdrożeniu do leczenia nowych biotechnologii możliwa stała się regeneracja kości. W odtwarzaniu tkanki wykorzystuje się biomateriał, substytut kostny. Ma on naturalną mineralną strukturę kości, bardzo podobną do ludzkiej tkanki. Odpowiednie wykorzystanie biomateriału umożliwia sterowane odtwarzanie tkanki - dzięki temu rośnie ona w pożądanym kierunku i przyjmuje wymagany kształt. Implanty nie zawsze są inwestycją na cale życie. To, jak długo posłużą, zależy od wielu indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz czynników środowiskowych. Na pytanie: jak długo wszczep będzie spełniał swoją funkcję, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Obecnie przyjmuje się, że po 15 latach użytkowania 88 procent wszczepów nadal pełni swoje zadanie zgodnie z wymaganiami.

 

Zabieg implantowania nie jest bolesny, ponieważ stomatolog aplikuje przed podjęciem działań znieczulenie miejscowe (takie samo, jak podawane przy leczeniu zęba). W naszej praktyce zakładamy implanty najwyższej jakości gdy brak jest zębów, na których można osadzać protezy jako uzupełnienie pojedynczych zębów, jako filar do koron, mostów, protez częściowych lub całkowitych oraz poprawę stabilności protez. Zastępują więc korzenie i stanowią połączenie zębów sztucznych z kością.

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności