Endodoncja

 

Dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. Wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich narzędzi piłująco-penetrujących. W nowoczesnej endodoncji do kontroli leczenia wykorzystuje się mikroskopy operacyjne oraz endometry. Mikroskopy endodontyczne umożliwiają operatorowi wgląd do wnętrza komory zęba i kanałów, endometry zaś to elektroniczne urządzenia dające możliwość dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego.

 

Leczenie kanałowe - endodontyczne, w skrócie, jest to zabieg polegający na usunięciu miazgi (potocznie nazywanej 'nerwem') z komory i kanałów korzeniowych zęba, odpowiednim opracowaniu oczyszczeniu a następnie wypełnieniu tych kanałów odpowiednim materiałem, najczęściej gutaperką (substancją pochodzenia naturalnego, podobna do kauczuku). Prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe eliminuje bóle zęba i najważniejsze: pozwala uniknąć usunięcia zęba. Równolegle w leczeniu z mikroskopem i endometrem stosowana jest diagnostyka rentgenowska.

 

zabieg chirurgii stomatologicznej
Lekarz podczas zabiegu chirurgicznego

 

Lekarze w naszych gabinetach zajmujący się leczeniem kanałowym w swojej pracy posługują się specjalistycznym sprzętem. Jest to m.in. mikroskop operacyjny zapewniający nawet 30 krotne powiększenie obrazu, endometry wskazujące odpowiednią długość opracowywanego kanału oraz odpowiednie narzędzia. Nie należy zapominać że rentgenodiagnostyka jest niezbędna do leczenia kanałowego zarówno przed, w trakcie jak i po leczeniu Należy pamiętać że tylko prawidłowo przeleczony ząb daje nam gwarancje zachowania zęba na długo. Leczenie zębów odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne a dzięki komputerowej technologii znieczuleń The Wand którą posiadamy sprawiamy, że wszelkie niedogodności związane ze znieczuleniem są zminimalizowane.

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności