Zalecenia dla pacjenta po przeprowadzeniu zabiegu usunięcia zęba

 

1. Zagryzać jałowy tampon przez ok.20-30 min.W przypadku przedłużonego krwawienia można ponownie zagryźć jałowy tampon na kolejne 20-30 min. Jałowe tampony dostępne są w każdej aptece.

 

2. Warto przez kilka godzin przykładać do policzka lodowate okłady (20 min.chłodzić/20 min przerwy).Zmniejszy to dolegliwości bólowe i ewentualny obrzęk.

 

3. Przez 2 godziny nie wolno jeść i pić.

 

4. Tego dnia nie wolno palić papierosów, spożywać alkoholu, pić gorących płynów, płukać jamy ustnej. Wieczorem delikatnie umyć zęby omijając ranę. Skrzep znajdujący się w zębodole jest najlepszym opatrunkiem zapewniającym prawidłowe gojenie się rany! Szary nalot na skrzepie jest normalnym obrazem gojenia.

 

5. Po zejściu znieczulenia w razie konieczności można zażyć leki przeciwbólowe (np. Paracetamol, Apap, Panadol, Ibuprom, Nurofen)

 

6. Jeśli zostały przepisane dodatkowe leki to należy je zażywać zgodnie z zaleceniami lekarza.

 

7. W przypadku przedłużonego krwawienia lub wystąpienia po kilku dniach silnego bólu należy jak najszybciej skontaktować się z naszą Przychodnią.

 

8. Jeżeli rana została zaszyta proszę zgłosić się po 7-10 dniach w celu ściągnięcia szwów.

Kim jesteśmy?

Dla zapewnienia Państwu komfortu współpracuję z personelem dla którego najwyższą wartością jest Pacjent - jego dobro i komfort. Dzięki temu panuje u nas kameralna i rodzinna atmosfera.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności